Rubriky
50, výročí

Vzpomínka na multioborové projekty LDO, TO a VO

Stopařův průvodce po galaxii (2008)

Záznam multioborového představení žáků ZUŠ Němčice n.H. na motivy knihy Stopařův průvodce po galaxii, které proběhlo 6.6.2018 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci. Předchozí premiéra proběhla v kině OKO v Němčicích nad Hanou.

Perseus (2017)

Představení Perseus bylo velkým multioborovým scénickým projektem ZUŠ Němčice nad Hanou, ve kterém prezentovali spolupráci nehudební obory školy: literárně-dramatický, taneční a výtvarný. Vizuálně působivá dramatizace známého příběhu z řecké mytologie měla premiéru v květnu 2017 v kině Oko.

Režie, pedagogické vedení LDO: Zdeňka Gregorová
Choreografie, pedagogické vedení TO: Magdalena Kettnerová
Scénografie, scénická výprava, výroba scény a rekvizit: žáci VO pod vedením Radomíry Kubáníkové
Kostýmy: Veronika Hájková

Alenka v říši divů (2015)

Fantaskní divadelní představení Alenka v říši divů bylo prvním multioborovým projektem ZUŠ Němčice nad Hanou a započalo tak úspěšnou a intenzívní spolupráci literárně-dramatického, tanečního, výtvarného a později i multimediálního oboru školy. Technicky velmi náročné představení,ve kterém scénografie byla promítána na zadní a boční plátna, mělo premiéru 18.června 2015. Spolu s premiérou proběhla i vernisáž prací žáků výtvarného oboru.

Režie, pedagogické vedení LDO: Zdeňka Gregorová
Choreografie, pedagogické vedení TO: Magdalena Kettnerová
Scénografie, scénická výprava: žáci VO pod vedením Radomíry Kubáníkové
Projekce: Jakub Dlabal
Kostýmy: Veronika Hájková

Rozhovor o multioborových projektech nehudebních oborů (2015)

Moderuje: Ladislav Gadzag
Hosté: Zdenka Gregorová (literárně-dramatický obor), Magdaléna Kettnerová (taneční obor), Radomíra Kubáníková (výtvarný obor) a Jakub Dlabal (multimédia)